ОЗЕРО ГОРИ РИБОЛОВЛЯ XTREME ВИНО ПРО НАС ПРОЇЗД

Музей леса и сплава


        ЛІС - багатство, краса і гордість Карпат. Він покриває майже половину території Закарпатської області. Серед його порід близько 90 відсотків складають бук і ялина - прекрасний будівельний матеріал. Тому не дивно, що промислове використання лісу почалося давно.
Раніше, окрім тваринництва, основним заняттям жителів гірських районів були лісові промисли. Ліс не тільки годував їх, обігрівав, захищав від загарбників. З дерева будували житло, господарські споруди, изготов-лялі засобу транспорту, знаряддя праці, різноманітні предмети побуту - миски, ложки, бочки, столи, лави, шафи, полиці для посуду...
Впродовж століть накопичувався досвід обробки деревини, прийоми будівництва з дерева як простих, так і конструктивно складних споруд, добре пріспо-собленних до умов природи, життя і виробничої діяльності населення.
До наших днів на території області збереглися немало чудових, оригінальних пам'ятників народного будівництва - житлових, господарських, культових і виробничих будов з дерева. Серед них - унікальна технічна споруда XIX в. у Міжгористому районі - дерев'яна дамба на Чорній Ріке, яка використовувалася для сплаву лісу, зв'язаного в плоти-бокори.  Її складне, по тому часу, технічне і архітектурне рішення базувалося на багатстві традицій народного стро-ітельства і досвіді прак-тічеського використання для господарських потреб стрімких гірських річок.
Оскільки багаті карпатські ліси дозволяли здобувати величезну кількість деревини, то перед промисловцями встала проблема її транспортування. Найдешевшим способом був сплав по річках. Це і послужило причиною будівництва дамби на Чорній Ріке. До речі, лісосплавні дамби були на багатьох річках, але до наших днів не збереглися.

ХВАТИТ                                 1 из 4                                 ДАЛЬШЕ